V torek, 5. februarja, je ob 17. uri v prostorih Knjižnice Črnomelj potekala že 7. tovrstna prireditev v počastitev kulturnega praznika. Letošnji večer je bil namenjen Svetlani Makarovič, ki v tem letu obeležuje 80-letnico.

Vabilu Knjižnice Črnomelj na recitiranje in deklamiranje njenih pesmi so se odzvali trije dijaki naše šole. Vid Kavčič (1. aG) je deklariral pesem Primož; nastopili pa sta tudi maturantki Veronika Plut (4. aG) s pesmijo Mati in Tjaša Šikonja (4. bG) s pesmijo Poroka.

Večer pesniške besede je popestril Tilen Artač, violinist, imitator, satirik, televizijski voditelj in Ježkov nagrajenec, ki je nastopil kot Svetlana Makarovič. Prireditve se je udeležil in na njej sodeloval z izbrano pesničino pesmijo tudi črnomaljski župan Andrej Kavšek.

Mag. Anita Starašinič

(Obiskano 137 krat, 1 krat danes.)